KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8597030
*
nr 859 7030
Skulptur
Johnny Mattson, Teak, Sign JM, höjd: 29 cm, 5
Följerätt
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 19:54:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 19:48:48
1
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johnny mattson konsthantverk skulptur teak teakmöbler trä
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:23
-
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:34
-
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:46
-
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:51
-
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:37
-
2141 Skulptur
Iris Menckel-Olsson (1892-1993), Sverige. Spejarre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:01
*
Skulptur
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7030
Skulptur
Johnny Mattson, Teak, Sign JM, höjd: 29 cm, 5
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.200 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 19:48:48 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johnny mattson konsthantverk skulptur teak teakmöbler trä
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:23 -
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:34 -
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:46
-
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:51 -
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:37 -
2141 Skulptur
Iris Menckel-Olsson (1892-1993), Sverige. Spejarre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:01